CP001582R00JE14
Mfr.Part #
CP001582R00JE14
Description
RES 82 OHM 15W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Series :
CP
Published :
Lead Diameter :
0.914 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
82Ohm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
15W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CP001582R00JE14
Vishay / Dale CP001582R00JE14
FIXED RESISTOR, 82Ohm, Wirewound,