CP001539R00JB143
Mfr.Part #
CP001539R00JB143
Description
RES 39 OHM 15W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Height :
15.87mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
Resistance :
39Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Flame Proof, Safety
Power Rating :
15W
Composition :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Pbfree Code :
No
2
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
0.914 mm
Max Power Dissipation :
15W
Datasheets
CP001539R00JB143
Vishay / Dale CP001539R00JB143
Through Hole FIXED RESISTOR, 39Ohm, Wirewound,