CP001522R00JE14
Mfr.Part #
CP001522R00JE14
Description
RES 22 OHM 15W 5% AXIAL
Composition :
Wirewound
Series :
CP
JESD-609 Code :
e3
Published :
Feature :
Flame Proof, Safety
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
15W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Axial
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
22Ohm
Lead Diameter :
0.914 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
CP001522R00JE14
Vishay / Dale CP001522R00JE14
FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,