CP00106K200JE663
Mfr.Part #
CP00106K200JE663
Description
RES 6.2K OHM 10W 5% AXIAL
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
6.2kOhms
Length :
48.006mm
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Width :
10.0076mm
Power (Watts) :
10W
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
CP
Max Operating Temperature :
225°C
Datasheets
CP00106K200JE663
Vishay / Dale CP00106K200JE663
6.2kOhms, 10W, Metal Oxide Film,