CP001062R00KE663
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP001062R00KE663
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 62 OHM 10W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Power (Watts) :
10W
Length :
48.006mm
Series :
CP
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Width :
10.0076mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Tolerance :
±10%
Composition :
Wirewound
Resistance :
62Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
275°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
CP001062R00KE663
Vishay / Dale CP001062R00KE663
62Ohms, 10W, Wirewound,