CP00105K100JE66
Mfr.Part #
CP00105K100JE66
Description
RES 5.1K OHM 10W 5% AXIAL
CP
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
225°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
5.1kOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
Package / Case :
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Packaging :
Bulk
Length :
48.006mm
Number of Terminations :
2
Width :
10.0076mm
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
10W
Datasheets
CP00105K100JE66
Vishay / Dale CP00105K100JE66
5.1kOhms, 10W, Metal Oxide Film,