CP001043R00JE663
Mfr.Part #
CP001043R00JE663
Description
RES 43 OHM 10W 5% AXIAL
Bulk
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Additional Feature :
Flameproof
Lead Diameter :
0.8 mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Composition :
Wirewound
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Lead Length :
35mm
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
43Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
CP001043R00JE663
Vishay / Dale CP001043R00JE663
FIXED RESISTOR, 43Ohm, Wirewound,