CP001027K00KE66
Mfr.Part #
CP001027K00KE66
Description
RES 27K OHM 10W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
10.0076mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Tolerance :
±10%
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
225°C
Resistance :
27kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Proof, Safety
Length :
48.006mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Series :
CP
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CP001027K00KE66
Vishay / Dale CP001027K00KE66
27kOhms, 10W, Metal Oxide Film,