CP00101K600KE663
Mfr.Part #
CP00101K600KE663
Description
RES 1.6K OHM 10W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
10W
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
1 (Unlimited)
Length :
48.006mm
Resistance :
1.6kOhms
Max Operating Temperature :
225°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Series :
CP
Width :
10.0076mm
Datasheets
CP00101K600KE663
Vishay / Dale CP00101K600KE663
1.6kOhms, 10W, Metal Oxide Film,