CP0007330R0KE66
Mfr.Part #
CP0007330R0KE66
Description
RES 330 OHM 7W 10% AXIAL
Axial
Length :
35.0012mm
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-65°C
Flame Proof, Safety
Power (Watts) :
7W
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Tolerance :
±10%
Composition :
Metal Oxide Film
Width :
10.0076mm
Max Operating Temperature :
225°C
Resistance :
330Ohms
Published :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Datasheets
CP0007330R0KE66
Vishay / Dale CP0007330R0KE66
330Ohms, 7W, Metal Oxide Film,