CP000715K00KE66
Mfr.Part #
CP000715K00KE66
Description
RES 15K OHM 7W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
7W
Length :
35.0012mm
Resistance :
15kOhms
Max Operating Temperature :
225°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Flame Proof, Safety
Width :
10.0076mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CP000715K00KE66
Vishay / Dale CP000715K00KE66
15kOhms, 7W, Metal Oxide Film,