CP0007100R0KB14
Mfr.Part #
CP0007100R0KB14
Description
RES 100 OHM 7W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
100Ohm
Height :
8.73mm
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Power Rating :
7W
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Construction :
RECTANGULAR
CP
Lead Diameter :
0.914 mm
Bulk
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Max Power Dissipation :
7W
Datasheets
CP0007100R0KB14
Vishay / Dale CP0007100R0KB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,