CP0005R8200JE663
Mfr.Part #
CP0005R8200JE663
Description
RES 0.82 OHM 5W 5% AXIAL
ROHS3 Compliant
Size Code :
Bulk
Lead Length :
35mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Surface Mount :
No
Package / Case :
Axial
Additional Feature :
Flameproof
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
0.8 mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
820MOhm
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Composition :
Wirewound
Max Power Dissipation :
5W
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CP0005R8200JE663
Vishay / Dale CP0005R8200JE663
FIXED RESISTOR, 820mOhm, Wirewound,