CP00058K200KE66
Mfr.Part #
CP00058K200KE66
Description
RES 8.2K OHM 5W 10% AXIAL
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
5W
Max Operating Temperature :
225°C
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
22.225mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Width :
9.525mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Published :
Supplier Device Package :
Resistance :
8.2kOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Datasheets
CP00058K200KE66
Vishay / Dale CP00058K200KE66
8.2kOhms, 5W, Metal Oxide Film,