CP0005620R0KE66
Mfr.Part #
CP0005620R0KE66
Description
RES 620 OHM 5W 10% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Resistance :
620Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
5W
Width :
9.525mm
Max Operating Temperature :
225°C
Max Power Dissipation :
5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Oxide Film
Length :
22.225mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Datasheets
CP0005620R0KE66
Vishay / Dale CP0005620R0KE66
620Ohms, 5W, Metal Oxide Film,