CP000556R00JE663
Mfr.Part #
CP000556R00JE663
Description
RES 56 OHM 5W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
5W
Surface Mount :
No
Flame Proof, Safety
Size Code :
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C