CP00054R000JB14
Mfr.Part #
CP00054R000JB14
Description
RES 4 OHM 5W 5% AXIAL
CP
Pbfree Code :
No
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Voltage - Rated DC :
4.47V
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Package / Case :
Axial
Lead Length :
38.1mm
Height :
8.73mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Flame Proof, Safety
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4Ohm
Power Rating :
5W
Composition :
Wirewound
Datasheets
CP00054R000JB14
Vishay / Dale CP00054R000JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 4Ohm, Wirewound,