CP00053K300JE663
Mfr.Part #
CP00053K300JE663
Description
RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
5W
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
3.3kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Width :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
22.225mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
225°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CP00053K300JE663
Vishay / Dale CP00053K300JE663
3.3kOhms, 5W, Metal Oxide Film,