CP0005330R0KE14
Mfr.Part #
CP0005330R0KE14
Description
RES 330 OHM 5W 10% AXIAL
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Metal Oxide, Wirewound
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.914 mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-65°C
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Rated Temperature :
40°C
Construction :
Fireproof
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
CP
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
5W
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Resistance :
330Ohm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
5W