CP00051K800JE663
Mfr.Part #
CP00051K800JE663
Description
RES 1.8K OHM 5W 5% AXIAL
Flame Proof, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
225°C
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Oxide Film
Width :
9.525mm
Packaging :
Bulk
Length :
22.225mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Max Power Dissipation :
5W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
1.8kOhms
Power (Watts) :
5W
Datasheets
CP00051K800JE663
Vishay / Dale CP00051K800JE663
1.8kOhms, 5W, Metal Oxide Film,