CP000513R00KB143
Mfr.Part #
CP000513R00KB143
Description
RES 13 OHM 5W 10% AXIAL
Resistance :
13Ohm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
5W
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Height :
10.32mm
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Lead, Tin
Flame Proof, Safety
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
5W
Datasheets
CP000513R00KB143
Vishay / Dale CP000513R00KB143
Through Hole FIXED RESISTOR, 13Ohm, Wirewound,