CP0005100R0JE143
Mfr.Part #
CP0005100R0JE143
Description
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL
Flame Proof, Safety
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Lead Diameter :
0.914 mm
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
5W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
100Ohm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CP0005100R0JE143
Vishay / Dale CP0005100R0JE143
FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,