CP000222R00KE143
Mfr.Part #
CP000222R00KE143
Description
RES 22 OHM 2W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Lead Diameter :
0.813 mm
Resistance :
22Ohm
Surface Mount :
Tolerance :
±10%
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Length :
38.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Wirewound
Published :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CP000222R00KE143
Vishay / Dale CP000222R00KE143
FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,