CONSMA020.062-G
Mfr.Part #
CONSMA020.062-G
Description
CONN SMA FML EDGE MNT 0.062" PCB
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Frequency (Max) :
18GHz
Connector Type :
Receptacle, Female Socket
Mounting Type :
Board Edge, End Launch
Impedance :
50Ohm
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
CONSMA020.062-G
Linx Technologies CONSMA020.062-G
Receptacle, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~165°C