CONSMA020.031-G
Mfr.Part #
CONSMA020.031-G
Description
CONN SMA FML EDGE MNT 0.031" PCB
Stock
789
In Stock :
789
Frequency (Max) :
18GHz
Voltage - Rated :
1000V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Impedance :
50Ohm
Mounting Type :
Board Edge, End Launch
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Connector Type :
Receptacle, Female Socket
Datasheets
CONSMA020.031-G
Linx Technologies CONSMA020.031-G
Receptacle, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~165°C