CONSMA018-4-G
Mfr.Part #
CONSMA018-4-G
Description
SMA FML, 2-HOLE FLANGE, GOLD
Stock
122
In Stock :
122
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Feature :
Extended Insulation
Mounting Type :
Panel Mount
Frequency (Max) :
18GHz
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Body Material :
Brass
Mounting Feature :
Flange
Impedance :
50Ohm
Voltage - Rated :
1500V
Connector Type :
Jack, Female Socket
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CONSMA018-4-G
Linx Technologies CONSMA018-4-G
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -55°C~155°C