CONSMA018-15-G
Mfr.Part #
CONSMA018-15-G
Description
SMA FML, 2-HOLE FLANGE, GOLD
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Impedance :
50Ohm
Threaded
Center Contact Material :
BERYLLIUM COPPER
Factory Lead Time :
9 Weeks
Brass
Mounting Feature :
Flange
Voltage - Rated :
1500V
Mating Cycles :
500
Feature :
Extended Insulation
Frequency (Max) :
18GHz
Mounting Type :
Panel Mount
Connector Type :
Jack, Female Socket
Datasheets
CONSMA018-15-G
Linx Technologies CONSMA018-15-G
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -55°C~155°C