COM2310-33.000-TR
Mfr.Part #
COM2310-33.000-TR
Description
XTAL OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Contact Material :
COPPER ALLOY
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Series :
MCON 1.2
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Housing Material :
Pitch :
Frequency :
33 MHz
Gender :
Receptacle (Female)
Product Type :
Automotive Connectors
Product :
Terminals
Product Category :
Automotive Connectors
Contact Plating :
Gold
Tradename :
MCON
Termination Style :
Crimp
Mounting Angle :
Current - Supply (Max) :
20mA
Number of Positions :
Brand :
TE Connectivity
Number of Rows :
Current Rating :
11.75 A
Row Spacing :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Style :
Cable Mount / Free Hanging
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Tape and Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
Contact
Frequency Stability :
±100ppm
Surface Mount
Ratings :
Active
TE Connectivity
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)