COM2305-16.000-T-TR
Mfr.Part #
COM2305-16.000-T-TR
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
16 MHz
Packaging :
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Series :
COM2
Type :
XO (Standard)
RALTRON ELECTRONICS (RAMI TECHNOLOGY)
Size / Dimension :
0.197in L x 0.126in W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Max) :
20mA
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Ratings :
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
RoHS :
Y
Voltage :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.043in (1.10mm)
Tolerance :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Introducing Oscillators Raltron COM2305-16.000-T-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SMD, No Lead, Operating Temperature:-10°C ~ 70°C, Type:XO (Standard), Mounting Type:Surface Mount, Output:CMOS, Voltage:3.3V, COM2305-16.000-T-TR pinout, COM2305-16.000-T-TR datasheet PDF, COM2305-16.000-T-TR amp .Beyond Oscillators Raltron COM2305-16.000-T-TR ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.