COM2305-125.000-EXT-TR
Mfr.Part #
COM2305-125.000-EXT-TR
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency :
125 MHz
Current - Supply (Max) :
40mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
CMOS
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
100μA
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
90
Series :
COM2
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)