COM2305-10.000-EXT-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
COM2305-10.000-EXT-TR
Manufacturer
Raltron
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
COM2
Frequency Stability :
±50ppm
Material :
Plastic
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Model :
Cable guard rail
Frequency :
10 MHz
Current - Supply (Max) :
20mA
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)