CMX1211Z321B-10
Mfr.Part #
CMX1211Z321B-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
CMC 320UH 28A 2LN SMD
Stock
240
In Stock :
240
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Common Mode Chokes
Inductance :
320 µH
Max DC Current :
28A
Length :
31.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Functions :
2
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Current Rating :
28A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
2014
No SVHC
Core Material :
Ferrite
Height :
18.9992mm
Impedance :
25Ohm
Number of Lines :
2
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Voltage - Rated AC :
250V
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
1.240Lx0.984W 31.50mmx25.00mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
CMX
Inductance @ Frequency :
320μH @ 100kHz
Filter Type :
Power Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.5MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CMX1211Z321B-10
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD