CMR08F223GODM
Mfr.Part #
CMR08F223GODM
Description
CAP MICA 22000PF 500V RADIAL
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
Number of Terminations :
2
Length :
36.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Mounting Type :
Through Hole
Width :
7.9mm
Capacitance :
0.022µF
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Terminal Pitch :
26.7mm
Lead Spacing :
1.051 26.70mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
1.421Lx0.311W 36.10mmx7.90mm
Tolerance :
±2%
Reference Standard :
Mica
Datasheets
CMR08F223GODM
Cornell Dubilier Electronics CMR08F223GODM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL