CMR07F622GODR
Mfr.Part #
CMR07F622GODR
Description
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
Mica
Size Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
19.8mm
Capacitance :
6200pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
No
Terminal Pitch :
10.8mm
Lead Spacing :
0.425 10.80mm
Voltage - Rated :
500V
Reference Standard :
1 (Unlimited)
Width :
7.4mm