CMR06F182GODR
Mfr.Part #
CMR06F182GODR
Description
CAP MICA 1800PF 500V RADIAL
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.669Lx0.240W 17.00mmx6.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CMR06F182GODR
Cornell Dubilier Electronics CMR06F182GODR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL