CMR05E750JODM
Mfr.Part #
CMR05E750JODM
Description
CAP MICA 75PF 500V RADIAL
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
75pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.6mm
Terminal Pitch :
5.7mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Length :
11.4mm
Datasheets
CMR05E750JODM
Cornell Dubilier Electronics CMR05E750JODM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL