CMR05E330JODP
Mfr.Part #
CMR05E330JODP
Description
CAP MICA 33PF 500V RADIAL
Voltage - Rated :
500V
Terminal Pitch :
5.7mm
Size / Dimension :
0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
11.4mm
Width :
4.3mm
Capacitance :
33pF
Lead Spacing :
0.224 5.70mm
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.358 9.10mm