CMR03E750GOYP
Mfr.Part #
CMR03E750GOYP
Description
CAP MICA 75PF 50V RADIAL
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Width :
3mm
Size / Dimension :
0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Terminal Pitch :
3mm
Length :
6.9mm
Capacitance :
75pF
Lead Spacing :
0.118 3.00mm
Datasheets
CMR03E750GOYP
Cornell Dubilier Electronics CMR03E750GOYP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL