CMPPAC310V472K10S5
Mfr.Part #
CMPPAC310V472K10S5
Description
CAP FILM 4700PF 310VAC RADIAL
Stock
500
In Stock :
500
Capacitance :
4700 pF
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC :
310V
Size / Dimension :
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
SURGE CMPPAC310V472K10S5
CMPP 4700 pF Film Capacitor - Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized
CMPPAC310V472K10S5 Overview
There is 0.394" (10.00mm) lead spacing on this electrical device.-40°C ~ 105°C is the maximum temperature at which the device can operate.