CMLE063T-3R3MS
Mfr.Part #
CMLE063T-3R3MS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 21 MOHM SMD
Stock
526
In Stock :
526
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
10A
Series :
CMLE063T
Inductance :
3.3μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
21mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.274Lx0.260W 6.95mmx6.60mm
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Metal
Current Rating (Amps) :
8A
Datasheets
CMLE063T-3R3MS
Delta Electronics CMLE063T-3R3MS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD