CML332K100
Mfr.Part #
CML332K100
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Features :
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Package :
Bag
Voltage - Rated :
100V
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Mounting Type :
Through Hole
Ratings :
Series :
CML
Package / Case :
Radial
Capacitance :
3300 pF
Size / Dimension :
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
NTE Electronics
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Applications :
Bypass, Decoupling
Package Quantity :
1
Thickness (Max) :
Datasheets
CML332K100
NTE Electronics, Inc. CML332K100
CML 3300 pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -55°C ~ 125°C Through Hole Radial