CML1206C0G150JT50V
Mfr.Part #
CML1206C0G150JT50V
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Series :
CML_C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Stackpole Electronics, Inc. CML1206C0G150JT50V
CML_C0G 15pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)