CMH322522-R82ML
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMH322522-R82ML
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 450MA 650MOHM SM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating :
450mA
Series :
CMH322522
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
HTS Code :
Depth :
2.7mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
Max DC Current :
450mA
Height :
2.1844mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
25.2MHz
JESD-609 Code :
e3
DC Current :
450mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Packing Method :
TR, 7 INCH
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Inductance :
820nH
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
CMH322522-R82ML
Bourns, Inc. CMH322522-R82ML
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD