CMH322522-1R8KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMH322522-1R8KL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.8UH 350MA 900MOHM SM
Stock
907
In Stock :
907
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Depth :
2.7mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
1210
Inductance :
1.8μH
Pbfree Code :
yes
Q Factor :
30
Series :
CMH322522
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Shielding :
yes
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
3225
Tolerance :
±10%
Published :
HTS Code :
Test Frequency :
7.96MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
350mA
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Height :
2.2mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Max DC Current :
350mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
80MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CMH322522-1R8KL
Bourns, Inc. CMH322522-1R8KL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD