CMF7061R900BEEK
Mfr.Part #
CMF7061R900BEEK
Description
RES 61.9 OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
61.9Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1.75W
Tolerance :
±0.1%
Width :
4.57mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
1.75W
Package / Case :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Datasheets
CMF7061R900BEEK
Vishay / Dale CMF7061R900BEEK
61.9Ohms, 1.75W, Metal Film,