CMF70560K00JKR6
Mfr.Part #
CMF70560K00JKR6
Description
RES 560K OHM 1.75W 5% AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Resistance :
560kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1.75W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
1.75W
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.57mm
Series :
CMF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CMF70560K00JKR6
Vishay / Dale CMF70560K00JKR6
560kOhms, 1.75W, Metal Film,