CMF70180R00FNBF
Mfr.Part #
CMF70180R00FNBF
Description
RES 180 OHM 1.75W 1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
14.2748mm
Resistance :
180Ohms
Max Power Dissipation :
1.75W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
175°C
Metal Film
Power Rating :
750mW
Factory Lead Time :
7 Weeks
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
810 μm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
Voltage - Rated :
500V
Width :
4.57mm
Power (Watts) :
1.75W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Series :
CMF
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CMF70180R00FNBF
Vishay / Dale CMF70180R00FNBF
180Ohms, 1.75W, Metal Film,