CMF7012K100FKEA
Mfr.Part #
CMF7012K100FKEA
Description
RES 12.1K OHM 1.75W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1.75W
Max Operating Temperature :
175°C
CMF
Power (Watts) :
1.75W
Length :
14.2748mm
Width :
4.57mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.1kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CMF7012K100FKEA
Vishay / Dale CMF7012K100FKEA
12.1kOhms, 1.75W, Metal Film,