CMF6562R000BHEK
Mfr.Part #
CMF6562R000BHEK
Description
RES 62 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
62Ohms
Lead Free :
Lead Free
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Packaging :
Bulk
Length :
14.2748mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1.5W
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF6562R000BHEK
Vishay / Dale CMF6562R000BHEK
62Ohms, 1.5W, Metal Film,