CMF6560K400FKRE70
Mfr.Part #
CMF6560K400FKRE70
Description
RES 60.4K OHM 1.5W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Working Voltage :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Construction :
Tubular
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Metal Film
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
1.5W
Surface Mount :
No
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
60.4kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.64 mm
Datasheets
CMF6560K400FKRE70
Vishay / Dale CMF6560K400FKRE70
FIXED RESISTOR, 60.4kOhm, Metal Film,